تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
 
آدرس ایمیل معتبر نمیباشد    
 
 
کیسه خواب

 

 کیسه خواب

کيسه خواب یکی از لوازم ضروري یک طبیعتگرد است. برای کسی که می خواهد در کوهستان ویا کویر شب مانی کند وسیله راحت برای خواب یکی از فاکتورهای مهم تجدید قوا است. کیسه خواب ها بر حسب مواد مصرف شده در تهیه آنها و براساس قابلیت نگهداری دما و یا به عبارتی بهتر قابلیت مقاومت در برابر سرما تقسیم بندی می شوند. از آنجايي که پر يکي از مهمترين مواد مصرفی برای ساخت کیسه خواب بحساب می آید لازم است توضيحاتی در مورد پر که دارای انواع گوناگونی است ، داده شود : پر برحسب مقدار ساقه یا بدنه و کرک تقسیم بندی می شود که پائین ترین درجه آن اصطلاحا پر 40/60 گفته می شود. این بدان معنا است که 60% این پرکرک پا خود پر است و 40% بقيه ساقه یا بدنه تشکيل مي دهد. بدين ترتيب هرچه درصد کک پر بیشتر و مقدار ساقه کمتر باشد ، قابليت مقاومت آن در برابر سرما بیشتر و وزن آن از سوی دیگر کاهش مي یابد. بدین ترتیب پر 30/70 از نظر مرغوبیت بهتر از پر 40/60 . پر 20/80 بهتر از 30/70 می باشد. به پر 30/70 اصطلاحا پر کلاسیک گفته می شود. نوع مرغوب پر پر 10/90 می باشد که از این پر برای کیسه خواب های حرفه ای و قوی استفاده می شود.باید متذکر شد درجه نوع پر ارتباط مستقیم با بهای آن دارد و هرچه درصد پر عاليتر باشد قیمت آن به همان نسبت گرانتر است. البته نوع پارچه و سایر مواد مصرفی نیز در این مورد تاثیر دارند. عالی ترين نوع پر درجه 5/95 است که اصطلاحا به آن پر طلائي گفته می شود و شامل کرک خالص پر است . از معدود کمپاني های کهر در سطح جهات از این نوع پر استفاده می کنند باید از کمپاني VALANDRE نام برد. در مورد نگهداری پر باید توجه داشته در زمانی که کیسه خواب مورد مصرف ندارد باید به صورت کاملا باز و در معرض هوا قرار گیرد. این امر به عمر مفید پر بسیار کمک می کند و اگر پر در زمانی طولانی جمع باشد از عمر مفید آن کاسته می شود که اصطلاحا به این حالت شکسته شدن پر می گویند.

پر با تمام خوبی و گرما زائی یک ایراد دارد و آن این است که در طول برنامه های زمستانی اگر در معرض رطوبت و آب قرار بگیرد خیس شده و کارائي آن بسیار پائين مي آيد. بدین منظور سازندگان کيسه خواب بتدريج بفکر استفاده از الياف هاي مختلف افتادند. نسل اوليه الياف هاي مورد استفاده عليرغم نداشتن نقيصه مورد اشاره درباره پر بسیار حجيم بودند و کيسه خواب هاي که فوق العاده کارائي بالائي دارند و در عين حال سبک نيز مي باشند. اين الياف جديد به شکل لوله هائي هستند که ميان آن ها خالي مي باشد و از قابليت عايق بودن هوا در داخل آن ها استفاده موثري شده است.

4 فاكتور اصلي در انتخاب كيسه خواب نقش دارد:

1- حداقل درجه حرارتي كه ميشه از اين كيسه خواب استفاده كرد

2- وزن و حجم كيسه خواب

3- قيمت كيسه خواب

4- رنگ کیسه خواب

کیسه خواب
اجاق های مسافرتی
چراغ پیشانی
استفاده از باتوم
چگونه مناسب ترین چادر مسافرتی را انتخاب کنیم
کوله پشتي
زیر انداز
محتويات جعبه کمکهای اولیه
گتر و جوراب
لوازم بقا
محصولات گورتکس از چه ساخته شده اند ؟
تحقیقی جدید در مورد استفاده از باتون