تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
 
آدرس ایمیل معتبر نمیباشد    
 
 
چگونه مناسب ترین چادر مسافرتی را انتخاب کنیم

 

چگونه مناسب ترین چادر مسافرتی را انتخاب کنیم

 

انتخاب نامناسب جادر مسافرتی می تواند گردش شما را به جهنمی بدل نماید . به طور کلی انتخاب درست وسائل کمپینگ خصوصاً در شرایط خاص جوی مسأله ای حیاتی است که گاه زندگی شخص را نجات می بخشد . حد اقل ضرر انتخاب نامناسب شما برگشتن از سفر و یا مراجعه به یک مسافرخانه ارزان قیمت و بی کیفیت با کوله ای باری از خاطرات بد خواهد بود .

 

 

اگر کمی وقت صرف مطالعه انواع، کمفیت ، قابلیتهای مختلف چادر نمایید در شرایط حساس و در یک شب بارانی در چادر خود خواهید بالید .

 

 

در این یادداشت سعی نداریم تا مدل خاصی از چادر را به شما پیشنهاد دهیم با خواندن این مطالب خواهید آموخت که بهترین نوع چادر که به بهترین نحو احتیاجات شما را برآورده می نماید کدام است .

 

 

  از نظر شکل ظاهری چادر های مسافرتی چند نوع هستند :

 

 

چادر های چهار چوب دار FRAME TENT : این نوع چادر بهترین و بیشترین فضا و سقف آزاد جهت ایستادن را دارد . فضای خواب ، آشپزی و نشستن در آن از هم جدا هستند . قاب یا چهار چوب در این چادر از جنس استیل است .

 

 

لایه محافظ در شرایط جوی بد FLY/FLY SHEET/RAINFLY) ( در این چادر از جنس کتان یا گاهاً الیاف مصنوعی است .

 

 

چادر گرده ماهی RIDGE TENT: چادری است مثلثی با یک تیر افقی در طول چادر که توسط دو تیرک عمودی در ابتدا و انتهای چادر حمایت می شود . این چادر بسیار مقاوم بوده و سقف آزاد آن نیز ناسب است تنها عیب آن در قسمت پهلوهای غیر مستحکم آن است . جهت استحکام بیشتر در باد این چادر به وسیله طنابهای مخصوص چادر به زمین محکم می گردند.

 

 

چادر گنبدی  DOME TENT :  همانطور که از اسم آن بر می آید این نوع چادر به شکل گنبدی است . بر پا کردن آن بسیار اسان است و با عبر تیرکهای قابل انعطاف و سبک از داخل آستین چادر آماده می گردد . تیرکها در بالای چادر با هم تقاطع غیر تصل دارند . تیرکها از جنس پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه یا آلیاژ همبسته است . این نوع چادر قابل حمل و اندازه های آن نیز متغییر بوده حتی سایزهای مناسب تعداد نسبتاً زیاد افراد را نیز در خود جای می دهد . این چادر به علت قیمت نسبتاً مناسب ، راحتی حمل ، سبک بودن و ... پر فروش ترین نوع چادر است . توجه داشته باشید که هر چه ارتفاع گنبد بیشتر باشد آسیب پذیری آن در مقابل باد بیشتر خواهد بود .

 

 

****************************************

 

 

چادر ژئودزیک GEODESIC TENT : این چادر شبیه چادر گنبدی است اما در آن آرایش تیرکها متفاوت است که موجب مقاومت بیشتر چادر در برابر وزش باد میشود . تیرکهای انعطاف پذیر از جهات مختلف چادر عبور کرده و بدنه چادر را به صورت صاف و کشیده نگاه می دارد .

 

 

چادر گردشی :TOURING TENT  در این چادر تیرکها و گنبد بصورت کشیده می باشد . جنس چادر از جنس نایلون و پلی استر و ندرتاً از کتان و معمولاً پنجره دارند . این چادر ها دارای قسمت دالان مانند خارجی جهت استفاده از سایه بان و انجام آشپزی هستند .

 

 

چادر رو در رو VIS-A-VIS TENT: در این نوع چادر معمولا دو فضای مخصوص استراحت و خواب در دو طرف محوطه وسط یا نشیمن قرار دارد . قسمت وسط و یا اصلی می تواند به صورت گنبدی و یا گرده ماهی باشد .

چادر تونلی / حلقه ای  HOOP TENT : چادر های حلقه ای تونلی بسیار به هم شبیه هستند در این چادر ها معمولاً یک یا چند تیرک بصورت حلقه ای در عرض چادر عبور می کند . وجود تیرکهای دایره ای موجب می گردد تا دیواره چادر به شکل تونل در آمده و فضای داخل آن نسبت به بسیاری از از انواع چادر بیشتر باشد این چادر معمولاً بسیار مقاوم سبک و مورد علاقه کوهنوردان است .

 

کیسه خواب
اجاق های مسافرتی
چراغ پیشانی
استفاده از باتوم
چگونه مناسب ترین چادر مسافرتی را انتخاب کنیم
کوله پشتي
زیر انداز
محتويات جعبه کمکهای اولیه
گتر و جوراب
لوازم بقا
محصولات گورتکس از چه ساخته شده اند ؟
تحقیقی جدید در مورد استفاده از باتون